Резултатите од втората недела во групите на Лигата на шампионите на УЕФА

На 16 натпревари одиграни во гигантската организација беа постигнати 42 гола

1712826
Резултатите од втората недела во групите на Лигата на шампионите на УЕФА

На квалификационите натпревари во втората недела во групите на Лигата на шампионите на УЕФА беше доживеано големо возбудување.

На 16 натпревари одиграни во гигантската организација беа постигнати 42 гола.

Резултатите се следни:

Вторник, 28 септември:

Ајакс (Холандија) - Бешикташ: 2-0

Шахтјор од Доњецк (Украина) - Интер (Италија): 0-0

Пари Сен Жармен (Франција)-Манчестер Сити (Англија): 2-0

Лајпциг (Германија) - Клуб Бриж (Белгија): 1-2

Порто (Португалија) - Ливерпул (Англија): 1-5

Милан (Италија) - Атлетико Мадрид (Шпанија): 1-2

Борусија Дортмунд (Германија) - Спортинг Лисабон (Португалија): 1-0

Реал Мадрид (Шпанија) - Шериф (Молдавија): 1-2

Среда, 29 септември:

Аталанта (Италија) - Јанг Бојс (Швајцарија): 1-0

Зенит (Русија) - Малме (Шведска): 4-0

Баерн Минхен (Германија) - Динамо Киев (Украина): 5-0

Бенфика (Португалија) - Барселона (Шпанија): 3-0

Манчестер Јунајтед (Англија) - Вилареал (Шпанија): 2-1

Волфсбург (Германија) - Севилја (Шпанија): 1-1

Салцбург (Австрија) - Лил (Франција): 2-1

Јувентус (Италија) - Челзи (Англија): 1-0


Тагови: #Челзи (Англија) , #Јувентус (Италија) , #Лил (Франција) , #Салцбург (Австрија) , #Севилја (Шпанија) , #Волфсбург (Германија) , #Вилареал (Шпанија) , #Манчестер Јунајтед (Англија) , #Барселона (Шпанија) , #Бенфика (Португалија) , #Динамо Киев (Украина) , #Баерн Минхен (Германија) , #Малме (Шведска) , #Зенит (Русија) , #Јанг Бојс (Швајцарија) , #Аталанта (Италија) , #Шериф (Молдавија) , #Реал Мадрид (Шпанија) , #Спортинг Лисабон (Португалија) , #Борусија Дортмунд (Германија) , #Атлетико Мадрид (Шпанија) , #Милан (Италија) , #Ливерпул (Англија) , #Порто (Португалија) , #Клуб Бриж (Белгија) , #Лајпциг (Германија) , #Манчестер Сити (Англија) , #Пари Сен Жармен (Франција) , #Интер (Италија) , #Шахтјор од Доњецк (Украина) , #Бешикташ (Турција) , #Ајакс (Холандија) , #беа постигнати 42 гола , #одиграни во гигантската организација , #На 16 натпревари , #Лигата на шампионите на УЕФА , #во групите на , #втората недела , #Резултатите од

Слични вести