Претседателот Ердоган им честита на турските одбојкари за победата над Северна Македонија

Претседателот Ердоган и честита на турската одбојкарска репрезентација за победата над Северна Македонија со што го загарантира излезот од својата квалификациона група на Европското првенство 2021

1702843
Претседателот Ердоган им честита на турските одбојкари за победата над Северна Македонија

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и честита на турската машка одбојкарска репрезентација за победата над Северна Македонија со резултат од 3:0 на третиот одигран натпревар во Групата "Ц" на Европското првенство 2021 со што го загарантира излезот од групата.

Ердоган по натпреварот разговараше телефонски со главниот тренер на машката одбојкарска репрезентација Недим Озбеј.

Претседателот Ердоган беше информиран од страна на Недим Озбеј во врска со останатите натпревари и го истакна следното: "Во честитам, ви посакувам успех. Поздрав до сите другари."

 Слични вести