Турските одбојкарки со серија од три победи на ЕП 2021

Турските одбојкарки во Групата „Д“ на Европското првенство 2021 со извојуваната победа синоќа и над Шведска постигнаа серија од три победи

1695796
Турските одбојкарки со серија од три победи на ЕП 2021

Турската женска одбојкарска репрезентација на третиот одигран натпревар на Европското првенство во одбојка за жени 2021 ЦЕВ во групата „Д“ синоќа ја победи Шведска со резултат од 3:0 во сетови.

На тој начин турските одбојкарки „Султанките на мрежата“ постигнаа серија од три победи.

Турција претходно извојува победа над Романија и Украина, додека четвртиот натпревар ќе го одигра вечерва против Финска.Слични вести