Турските одбојкарки на ЛОИ Токио 2020 ја победија Русија со резултат од 3:2

Турските одбојкарки на последниот натпревар во Групата „Б“ на Олимписките игри Токио 2020 ја победија Русија со резултат од 3:2

1684199
Турските одбојкарки на ЛОИ Токио 2020 ја победија Русија со резултат од 3:2

Турската женска одбојкарска репрезентација на последниот натпревар во Групата „Б“ на 10-от ден на Олимписките игри Токио 2020 ја победија репрезентацијата на Рускиот олимписки комитет со резултат од 3.2 во сетови.

Турските одбојкарки кои претходно го загарантираа четвртфиналето со оваа извојувана победа групните натпревари во својата Група „Б“ ги завршија на третото место.

Противникот на Турската женска одбојкарска репрезентација на Олимписките игри Токио 2020 ќе биде познат по завршувањето на групните натпревари денеска.Слични вести