Турскиот репрезентативец Бурак Јилмаз фудбалер на април во француски Лил

Бурак Јилмаз, кој постигна 13 голови на 25 натпревари во Лига 1 оваа сезона, е најдобар стрелец на тимот

1635150
Турскиот репрезентативец Бурак Јилмаз фудбалер на април во француски Лил

Турскиот репрезентативец Бурак Јилмаз, кој игра во француската екипа Лил на 1-та фудбалска лига (Лига 1), беше избран за фудбалер на месец април во тимот.

Бурак Јилмаз беше добитник на наградата за фудбалер на месецот април, која утврдена со гласовите на навивачите.

35-годишниот центарфор постигна 3 гола на 4 натпревари што ги одигра во април.

Бурак Јилмаз беше избран за фудбалер на декември во Лил.

Бурак Јилмаз, кој постигна 13 голови на 25 натпревари во Лига 1 оваа сезона, е најдобар стрелец на тимот.Слични вести