Фенербахче со победата над Алба Берлин ја нанижа својата десета победа во Евролигата

Фенербахче Беко со победата над германската екипа САлба Берлин (89:84) ја извојува својата 15-та победа од кои 10 нанижани победи едноподруго во вториот дел од регуларната сезона во кошаркарската „Туркиш Ерлајнс“ Евролига

1587247
Фенербахче со победата над Алба Берлин ја нанижа својата десета победа во Евролигата

Турскиот претставник во кошаркарската „Туркиш Ерлајнс“ Евролига Фенербахче Беко во 25-тото коло од натпреварите дома ја победи Алба Берлин со резултат од 89:84.

Со овој резултат Фенербахче Беко ја извојува својата 15-та победа од кои 10 нанижани победи едноподруго во низа.

Со тоа Фенербахче Беко ја продолжи својата неверојатна победничка серија во вториот дел од регуларната сезона во Евролигата.

Германската екипа Алба Берлин пак, го доживеа 17-от пораз.

Мечот од трибината го гледаше и претседателот на клубот Фенербахче Али Коч.Слични вести