Натпреварот меѓу Лајпциг и Ливерпул ќе се одигра во Унгарија

Натпреварот според планираното ќе започне на 16 февруари, во вторник во 23.00 часот по турско време

1578884
Натпреварот меѓу Лајпциг и Ливерпул ќе се одигра во Унгарија

 

Првиот натпревар од последното 16 коло на Лигата на шампионите на УЕФА помеѓу германскиот Лајпциг и англискиот тим Ливерпул, поради ограничувањата на патувањето меѓу двете земји ќе се игра во Унгарија.

Според соопштението кое беше објавено од УЕФА, поради ограничувањата за патување воведени меѓу Германија и Англија, поради новиот вид коронавирус (Ковид-19) епидемија беше одлучено натпреварот, на кој Лајпциг ќе биде домаќин на Ливерпул, да се игра на стадионот Арена Пушкаш во Будимпешта, Унгарија.

Натпреварот според планираното ќе започне на 16 февруари, во вторник во 23.00 часот по турско време.Слични вести