Турција го освои второто место на Светскиот поединечен куп во борење во Белград

Турските борачи на Светскиот поединечен купво борење чиј домаќин беше Белград освоија вкупно 13 медали со што фрлија потпис на историски успех

1548359
Турција го освои второто место на Светскиот поединечен куп во борење во Белград

На последниот ден на Светскиот поединечен куп во борење што се одржа во главниот град на Србија, Белград, турските борачи репрезентативци освоија еден сребрен и два бронзени медали, со што во екипна конкуренција во слободен стил го освоија второто место.

Турските борачи на Светскиот поединечен куп освоија вкупно 13 медали со што фрлија потпис на историски успех.

На рангирањето во екипна конкуренција во слободен стил турските борачи освоија 104 поени и го освои второто место на Светскиот куп. 

Русија со освоени 210 поени го освои првото место, а трет беше Азербејџан со освоени 91 поен.Слични вести