Медипол Башакшехир изгуби во гости од германски РБ Лајпциг со 2:0

Медипол Башакшехир во првиот одигран натпревар во Групата „Х“ во Лигата на шампионите изгуби во гости од германски РБ Лајпциг со 2:0

1513124
Медипол Башакшехир изгуби во гости од германски РБ Лајпциг со 2:0

Медипол Башакшехир во првиот натпревар воГрупата „Х“ во Лигата на шампионите на УЕФА му гостуваше на германски РБ Лајпциг.

Турскиот претставник Медипол Башакшехир натпреварувањето го започна со пораз од 2:0.

Головите за Лајпциг ги постигна Ангелино во 16. и 20. минута од натпреварот.

Кај Медипол Башакшехир Каичара во 30. минута од натпреварот здоби повреда и излезе од игра.

Во вториот одигран натпревар во Групата „Х“ во Лигата на шампионите на УЕФА англиски Манчестер Јунајтед го порази во гости француски Париз Сен-Жермен ПСЖ со резултат од 1:2.

Турскиот претставник Медипол Башакшехир својот втор натпревар ќе го одигра на 28 октомври на свој терен против француски Париз Сен-Жермен ПСЖ. Слични вести