Мечот Турција-Србија ќе го води бугарскиот судија Георги Кабаков

Турција утре вечер (14 октомври, среда) во 21:45 часот по локално право ќе игра против Србија во Третата Група од Лигата „Б“ во Лигата на нациите на УЕФА, а мечот ќе го води бугарскиот судија Георги Кабаков

1507809
Мечот Турција-Србија ќе го води бугарскиот судија Георги Кабаков

Натпреварот на Турција со Србија во Третата Група од Лигата „Б“ во Лигата на нациите на УЕФА, ќе го води бугарскиот судија Георги Кабаков.

Помошници на Кабаков ќе му бидат исто така бугарските судии Мартин Маргаритов и Дијан Валков.

Четврти судија на мечот ќе биде бугарскиот судија Никола Попов.

Натпреварот помеѓу Турција и Србија ќе се одигра на стадионот „Турк Телеком“ утре вечер (14 октомври, среда) во 21:45 часот по локално право.

Натпреварот ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ Спорт (TRT Spor).Слични вести