Турција нерешно со Русија во гости 1:1 во Лигата на нациите на УЕФА

Турските фудбалери во второто полувреме на натпреварот играа подобро од домаќинот Русија, но не можеа да ги искористат шансите за гол и мораа да се задоволат со освојување на еден поен

1507082
Турција нерешно со Русија во гости 1:1 во Лигата на нациите на УЕФА

Турција на третиот натпревар во Третата група од Лигата „Б“ во Лигата на нациите на УЕФА играше нерешено со Русија во гости со резултат од 1:1.

Турските репрезентативци во второто полувреме на натпреварот играа подобро од домаќинот Русија, но не можеа да ги искористат шансите за гол и мораа да се задоволат со освојување на еден поен.

Мечот се одигра на стадионот „ВТБ Арена“.

Головите на натпреварот пристигнаа од Миранчук во 28-та минута во име на Русија и од Кенан Караман во 62-та минута во име на Турција.

Страната која играше подобро и која ја успушти победата беше Турција.

Натпреварот заврши нерешено 1:1 и со овој постигнат резултат Русија бројот на своите поени го зголеми на 7, а Турција на 2 поени.

Турската фудбалска репрезентација својот четрвти натпреват во Третата група од Лигата „Б“ во Лигата на нациите на УЕФА на 14 октомври во среда вечер ќе игра против Србија.

 Слични вести