Левандовски постигна 4 голови за Бајерн Минхен

Баварската екипа со победата од 4-3 што ја извојува над Херта Берлин, бројот на бодовите го зголеми на 9

1503197
Левандовски постигна 4 голови за Бајерн Минхен

Бајерн Минхен на стадионот Алијанца Арена во третото коло на Бундеслигата, беше домаќин на Херта Берлин.

Баварската екипа со победата од 4-3 што ја извојува над Херта Берлин, бројот на бодовите го зголеми на 9.

Левандовски со 4 постигнати голови удри силен белег на натпреварот.Слични вести