Турскиот репрезентативец Џенгиз Ундер кој игра за италијанска Рома на пат за англиската Премиер лига

Турскиот фудбалски репрезентативец Џенгиз Ундер од италијанската екипа Рома заминува за англиската екипа Лечестер Сити

1492148
Турскиот репрезентативец Џенгиз Ундер кој игра за италијанска Рома на пат за англиската Премиер лига

Турскиот фудбалски репрезентативец Џенгиз Ундер се подготвува да замине од италијанска Рома.

Италијанскиот печат соопшти дека 23 годишниот фудбалер постигна договор со англиската екипа Лечестер Сити чиј дрес го носи и турскиот фудбалер Чаглар Сојунџу.

Во вестите се истакнува дека Лечестер Сити може да го изнајми Џенгиз Ундер со опција за купување.

Лечестер Сити за изнајмување се очекува да и плати на Рома 3 милиони евра.

Опцијата за купување на Џенгиз Ундер пак, ќе изнесува 25 милиони евра.

Турскиот фудбалски репрезентативец Џенгиз Ундер кој од Башакшехир и беше продаден на Рома за 14 милиони евра, за оваа италијанска екипа има склучено договор со 2022 година.

Ундер во сезоната 2019-2020 година играше на 18 натпревари и постигна 3 гола.Слични вести