Реванш мечот Барселона-Наполи ќе го води турскиот судија Џунејт Чакир

Реванш мечот помеѓу Барселона и Наполи во Лигата на шампионите на УЕФА што ќе се одигра на 8 август во сабота вечер во 22:00 часот по турско време, ќе го води турскиот судија на ФИФА Џунејт Чакир

1468325
Реванш мечот Барселона-Наполи ќе го води турскиот судија Џунејт Чакир

Реванш натпреварот во осминафиналето во Лигата на шампионите на УЕФА помеѓу шпански Барселона и италијански Наполи кој ќе се одигра без гледачи на 8 август во сабота вечер ќе го води турскиот судија на ФИФА Џунејт Чакир.

На натпреварот што ќе се одигра на стадионот „Ноу Камп“ во шпанскиот град Барселона и ќе започне во 22:00 часот според турско време, помошници судии на Џунејт Чакир ќе му бидат Бахаттин Дуран и Тарик Онгун.

Четврти судија на мечот ќе биде Халил Умут Мелер.

Мете Калкаван ќе биде помошник судија за видео (ВАР), а Али Палабијик судија асистент помошник за видео (АВАР).Слични вести