Пофалби од Пеле за Роналдо

Роналдо е подобар од Меси

1385409
Пофалби од Пеле за Роналдо

На прашањето и дискусиите за тоа: „Кој е најдобар фудбалер на светот? Кристијано Роналдо или Лајонел Меси?“ се приклучи и легендарната бразилска фудбалска ѕвезда Пеле.

79 годишниот Пеле на прво место ја избра португалската ѕвезда.

Пеле во врска со 35 годишниот Роналдо рече дека е постабилен во однос на Меси, потенцирајќи дека „Моментално Роналдо е најдобар фубалер на светот“.

Пеле во коментарот на преден план се изнесе и самиот.

„Иако на преден план се појавуваат низа имиња, најдобар сум јас“.

Пеле во текот на кариерата им освоено три светски првенства и безброј други успеси, додека со постигнатите 1281 голови исто така се наоѓа на врвот на табелата на фудбалери со најголем број постигнати голови.Слични вести