Мечот Тотенхем-РБ Лајпциг во Лигата на шампионите ќе го води турскиот судија Џунејт Чакир

За судија на мечот што ќе се одигра помеѓу Тотенхем и РБ Лајпциг во осминафиналето во Лигата на шампионите, е назначен турскиот судија Џунејт Чакир

1361048
Мечот Тотенхем-РБ Лајпциг во Лигата на шампионите ќе го води турскиот судија Џунејт Чакир

Турскиот судија на ФИФА Џунејт Чакир ќе ја дели правдата во Лигата на шампионите, како најпрестижно клупско фудбалско натпреварување во Европа.

За судија на мечот што ќе се одигра помеѓу Тотенхем и РБ Лајпциг во осминафиналето во Лигата на шампионите, е назначен турскиот судија Џунејт Чакир.

Џакир ќе суди со својата екипа на овој тежок натпревар.

Помошници на Џунејт Чакир ќе му бидат Бахаттин Дуран и Тарик Онгун, четврти судија ќе биде Халил Умут Мелер, а ВАРсудија Мете Калкаван.

На тој начин за прв пат еден турски судија ќе биде ВАР судија во оваа фаза од Лигата на шампионите.Слични вести