Борусија Дортмунд на домашен терен го совлада Интер со 3-2

Челси играше нерешено со АЈакс 4-4

1301256
Борусија Дортмунд на домашен терен го совлада Интер со 3-2

Започна четвртото коло на Лигата на шампионите.

Синоќа беа одиграни 8 натпревари. Публиката беше сведок неверојатни враќања.

Борусија Дортмуд во Ф групата беше домаќин на Интер.

Домашната екипа на почетокот на натпреварот губеше со резултат од 2-0, додека на крајот успеа да извојува победа од 3-2.

Голманот на Славија Праг, Ондреј Колар на натпреварот со успешната одбрана одигра голема улога во освојувањето на еден бод на натпреварот со Барселона во гости.

Едно друго изненадување на синоќешните натпревари беше доживеано во Х групата.

Челси на натпреварот на домашен терен со Ајакс, покрај тоа што на почетокот губеше дури 4-1, на крајот успеа да го изедначи резултатот и да освои еден бод. Натпреварот заврши со резултат од 4-4.Слични вести