Јувентус го совлаа лидерот Интер и седна на лидерската позиција на А серијата

Головите за екипата на Јувентус ги постигнаа Пауло Дибала во 4-та и Гонсало Игуаин во 80-та минута

1283429
Јувентус го совлаа лидерот Интер и седна на лидерската позиција на А серијата
2019-10-06T205347Z_1311748536_RC1FBDEBF7F0_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-INT-JUV-REPORT.JPG
2019-10-06T203515Z_978699004_RC18BD465F80_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-INT-JUV-REPORT.JPG
2019-10-06T201108Z_1355691398_RC1D3283B970_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-INT-JUV-REPORT.JPG
2019-10-06T195033Z_194518044_RC15FE9AA540_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-INT-JUV-REPORT.JPG
2019-10-06T193705Z_2051574479_RC1D19B62A70_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-INT-JUV-REPORT.JPG

Јувентус го совлаа лидерот Интер и седна на врвната позиција

Екипата на Јувентус во 7-то коло на А серијата на Италија во гости ја совлада екипата на Интер со резултат од 2-1 и седна на лидерската позиција.

Домашната екипа Интер го вкуси првиот пораз во оваа сезона.

Головите за екипата на Јувентус ги постигнаа Пауло Дибала во 4-та и Гонсало Игуаин во 80-та минута.

Единствениот гол за Интер го постигна Лаутаро Мартинез.

Домашната екипа го вкуси првиот пораз во годинашнава сезона.

Јувентус со оваа победа остана единствената непоразена екипа во колото на А серијата.

Интер лидерската позиција на табелата му ја препушти на Јувентус и колото го заврши на второ место со 18 поени.

Екипата на Јувентус со 6 победи и еден нерешен натпревар со 19 поени се најде на првото место на табелата.Слични вести