Турската мечувалка Ирем Карамете на меѓународниот турнир во Романија освои бронзен медал

На Меѓународниот FIE Satellite турнир којшто се одржува во Романија турската мечувалка Ирем Карамете освои бронзен медал во дисциплината флорет

1274794
Турската мечувалка Ирем Карамете на меѓународниот турнир во Романија освои бронзен медал

Турската спортистка репрезентативка во мечување Ирем Карамете на Меѓународниот FIE Satellite турнир којшто се одржува во Романија освои бронзен медал во дисциплината флорет.

На турнирот во романскиот главен град Букурешт турската мечувалка Ирем Карамете победи на 5 од одиграни 6 меча, а потоа победи и две свои унгарски противнички и се пласира во четвртфиналето.

Ирем Карамете во четвртфиналето ја победи својата украинска противничка, а во полуфиналето изгуби од својата унгарска противничка Фани Креис со резултат од 15:12 и го освои бронзениот медал на турнирот.Слични вести