Кристиано Роналдо потпиша спонзорски договор со „Најк“ вреден приближно 200 милиони евра

Светската фудбалска ѕвезда Кристиано Роналдо потпиша 6 годишен договор со „Најк“ и за тоа заедно и со премиите ќе заработи приближно 200 милиони евра.

1266939
Кристиано Роналдо потпиша спонзорски договор со „Најк“ вреден приближно 200 милиони евра

Светската фудбалска ѕвезда Кристиано Роналдо фрли потпис на најголемиот спонзорски договор во историјата.

Роналдо потпиша 6 годишен договор со „Најк“ и за тоа заедно и со бонусите ќе заработи приближно 200 милиони евра.

Тој има 11 спонзори, а исто така игра и во рекламни филмови на 20 различни производи.

Кристиано Роналдо пет пати го освои пехарот на Лигата на шампионите и пет пати ја доби наградата Златна топка, додека вредноста на само една негова споделена објава на социјалната мрежа Инстаграм чини некаде околу 1 милион долари.Слични вести