Подготовки за Светскиот куп ФИБА 2020: Турција-Сенегал 94:59

Во рамките на подготовките за Светскиот куп ФИБА 2020 што ќе се одржи од 31 август до 15 септември во Кина, Турција го победи Сенегал со убедливи 94:59 коша

1252115
Подготовки за Светскиот куп ФИБА 2020: Турција-Сенегал 94:59

Турската машка кошаркарска репрезентација која ги продолжува своите подготовки за Светскиот куп ФИБА 2020 на синоќешниот одигран подготвителен меч го победи Сенегал со убедлив резултат од 94:59.

Најголем број кошеви кај турската кошаркарска репрезентација постигна Ерсан Илјасова кој играше со 16 кошеви.

Во рамките на подготовките за Светскиот куп ФИБА 2020 што ќе се одржи од 31 август до 15 септември во Кина, Турција денеска ќе игра против Јордан.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Синан Ердем во Истанбул, а ќе започне во 19:00 часот според турско време.Слични вести