Младиот турски стрелач Мете Газоз освои златен медал на Светскиот куп во Берлин

Турскиот репрезентативен стрелач Мете Газоз во финалето на Светскиот куп во германскиот главен град Берлин го победи својот јужнокорејски противник и освои златен медал

1231666
Младиот турски стрелач Мете Газоз освои златен медал на Светскиот куп во Берлин

Турскиот репрезентативен стрелач Мете Газоз во четвртиот дел од Светскиот куп, на натпреварот во класична стрела за мажи го освои првото место и се закити со златен медал.

На турнирот во германскиот главен град Берлин репрезентативецот спортист Мете Газоз во финалето  со класична стрела се натпреваруваше против Јужнокореецот Бае Џаехјеон. 

Мете Газоз својот противник го победи со убедлив резултат од 6:0 и освојувајќи го првото место се закити со златен медал.Слични вести