Турскиот борач Сонер Демирташ освои сребрен медал на Европските игри 2019

Демирташ во категоријата до 74 кг слободен стил се натпреваруваше против рускиот противник Заурбек Сидаков

1225817
Турскиот борач Сонер Демирташ освои сребрен медал на Европските игри 2019

Турскиот борач Сонер Демирташ освои сребрен медал на Европските игри 2019.

Борачот Демирташ во категоријата до 74 кг слободен стил финалето на Европските игри 2019 што се одржуваат во белорускиот град Минск се натпреваруваше против рускиот противник Заурбек Сидаков.

Сонер Демирташ беше поразен со резултат од 4-0 и го освои сребрениот медал.Слични вести