Турската фудбалска репрезентација утре вечер ќе игра против Исланд

Главен судија на натпреварот ќе биде полскиот судија Симон Марциниак

1215656
Турската фудбалска репрезентација утре вечер ќе игра против Исланд

Во рамките на квалификациите за Европското фудбалско првенство ЕВРО 2020, утревечер турската фудбалска репрезентација во гости ќе го одигра четвртиот натпревар во Х групата против Исланд.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот Лаугардалсвелур во 21.45 часот според турско време и ќе се емитува преку ТРТ 1 во живо.

Главен судија на натпреварот ќе биде полскиот судија Симон Марциниак,

Негови помошници ќе бидат Павел Соколницки и Томаш Листикијевич.Слични вести