Башакшехир изгуби два значајни бодови

Во случај екипата на Бешикташ победи на претстојниот натпревар со Сивасспор, тогаш ќе има шанси да влезе меѓу екипите за годинашнава шампионска титула

1187753
Башакшехир изгуби два значајни бодови

По нерешениот натпревар со екипата на Чајкур Ризеспор во 29-то коло на Спор Тото Супер Лигата од 1-1, разликата меѓу лидерот Медипол Башакшехир и најблискиот ривал Галатасарај се намали на 3 бода.

Башакшехир со губењето на два значајни бодови на натпреварот со Ризеспор во Супер лигата Спор тото се променија работите.

Имено екипата на Бешикташ која претстојниот натпревар ќе биде домаќин на Сивасспор, во случај да победи, тогаш ќе има шанси да влезе меѓу екипите за годинашнава шампионска титула.

Црно-белите за кои се велеше дека кон средината на лигата се откажа од шампионската трка, постепено се приближува до трката.

Разликата меѓи лидерот Башакшехир и второпласираниот Галатасарај се намали на 3 бодови.

Доколку црно-белите на натпреварот во понеделник ја совладаат екипата на Сивасспор, разликата со Башакшехир спор ќе ја намали на 6 бода.

Голема е веројатноста за промена на сегашната табела по критичните натпревари што ќе се одиграат меѓу самите екипи.Слични вести