Кошаркарската екипа на Анадолу Ефес утре ќе игра против шпанскиот противник Барцлона Ласа

Победничката екипа ќе се пласира во фајнал-фор (финална четворка) турнирот што ќе се одржи во Шпанија

1185779
Кошаркарската екипа на Анадолу Ефес утре ќе игра против шпанскиот противник Барцлона Ласа

Кошаркарската екипа на Анадолу Ефес утре ќе игра против шпанскиот противник Барцелона Ласа.

Кошаркарската екипа на Анадолу Ефес во рамките на плеј-оф натпреварите на Европската лига ТХЈ утре вториот четврт-финален натпревар ќе го одигра против шпанскиот противник Барцлона Ласа.

Натпреварот што ќе се игра во салата Синан Ердем во Истанбул ќе започне во 20.15 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку ТВ-канал beIN Sports HD 3.

Екипата на Анадолу Ефес на првиот натпревар извојува победа од 75-68 кошеви и во серијата натпревари премина во водство од 1-0.

Третиот натпревар од вкупно три победи коишто треба да ги освои една екипа, ќе се одигра на 24 април среда во Шпанија. Победничката екипа ќе се пласира во фајнал-фор (финална четворка) турнирот што ќе се одржи во Шпанија.Слични вести