Репрезентативката Јасемин Адар освои златен медал на Европското првенство во борење

Борачките Евин Демирхан, Бедиха Ѓун и Елиф Жале Јешилирмак на првенството освоија бронзени медали

1181991
Репрезентативката Јасемин Адар освои златен медал на Европското првенство во борење

Турската борачка Јасемин Адар на Европското првенство во борење во категоријата до 76 кг освои златен медал.

Борачките Евин Демирхан, Бедиха Ѓун и Елиф Жале Јешилирмак на првенството освоија бронзени медали.

Репрезентативката Јасемин Адар на Европското првенство во борење во категоријата до 76 кг ја совлада австриската противничка мартина Куент со резултат од 6-1 во поени и на тој начин го освои златниот медал.

Ова четврта шампионска титула по ред на Јасемин Адар на Европското првенство во борење.Слични вести