Натпреварот за Купот на Турција меѓу Галатасарај и Нов Малатјаспор без голови

Фудбалерот на Галатасарај - Лујиднама поради острата интервенција врз противникот во 71-та минута на натпреварот доби црвен картон

1175972
Натпреварот за Купот на Турција меѓу Галатасарај и Нов Малатјаспор без голови
FOTO_18105166_020420192307140000_R_SPO_20190402000000_aa-picture-20190402-18105166.jpg
FOTO_18105163_020420192307140000_R_SPO_20190402000000_aa-picture-20190402-18105163.jpg
FOTO_18105162_020420192307140000_R_SPO_20190402000000_aa-picture-20190402-18105162.jpg

ФК Галатасарај на првиот полуфинален натпревар за Купот на Турција Зираат беше домаќин на екипата на Нов Малатјаспор чиј тренер е Ерол Булут.

Галатасарај во 19-та минута на натпреварот остана со 10 играчи. Натпреварот со противникот Евкур Нов малатја спор заврши без голови 0-0.

На натпреварот што се одржа на стадионот Турк Телеком гостинската екипа извојува еден поен и се одвои со очекуван резултат.

Фудбалерот на Галатасарај - Лујиднама поради острата интервенција врз противникот во 71-та минута на натпреварот доби црвен картон.

По црвениот картон, напнатоста меѓу фудбалерите се одрази и врз натпреварот.

Реванш натпреварот ќе се одигра на 25 април во Малатја каде што екипата на Нов Малатјаспор ќе биде во предност поради тоа што ќе игра на домашен терен.Слични вести