Петката на Роналдо

Роналдо со претставниците на шпанскиот печатот се нашали покажувајќи им со рака 5 и на тој начин ги потсети дека 5 пати ја освоил шампионската титула на Лигата на шампионите

1149999
Петката на Роналдо

Фудбалерот на Јувентус од португалско потекло Кристијано Роналдо, на натпреварот со Атлетико Мадрид на кој беа поразени со резултат од 2-0 удри ненадеен белег.

По натпреварот Роналдо со претставниците на шпанскиот печатот се нашали покажувајќи им со рака 5 и на тој начин ги потсети дека 5 пати ја освоил шампионската титула на Лигата на шампионите.

Во текот на натпреварот Роналдо беше изложен на неповолните извици и овации на навивачите на Атлетико Мадрид. На крајот на натпреварот Роналдо со покажување на прстите на раката ги потсети дека 5 пати ја освоил шампионската титула.Слични вести