Лидерот на Суперлигата Медипол Башакшехир во гости ја победи екипата на Анталија

Галатасарај и Бешикташ продолжуваат активно да го следат врвот

1148307
Лидерот на Суперлигата Медипол Башакшехир во гости ја победи екипата на Анталија

Лидерот на Суперлигата Медипол Башакшехир во гости ја победи екипата на Анталија

Завршија натпреварите на 22-то коло на Спор Тото Супер лигата на Турција.

На последниот натпревар на минатонеделното коло Медипол Башакшехир со победа од 1-0 во гости, со 48 поени ја продолжи лидерската позиција.

Галатасарај и Бешикташ продолжуваат активно да го следат врвот, а исто така се загреа и паѓањето од лигата.

Ете ги резултатите од минатонеделните натпревари на 22-то коло на Супер лигата:

Евкур Јени Малатјаспор – Бешикташ:                 1-2

Акхисарспор – МКЕ Анкарагуџу:                           0-0

Бурсаспор – Чајкур Ризеспор:                               0-2

Фенербахче – Атикер Коњаспор:                          1-1

Бујукшехир Беледије Ерзурумспор – Демир Груп Сивасспор: 4-2

Истикбал Мобилја Кајсериспор – Ѓозтепе:           2-1

Трабзонспор – Ајтемиз Аланјаспор:                      0-2

Касимпаша - Галатасарај:                                      1-4  

Анталјаспор - Медипол Башакшехир:                  0-1  Слични вести