Јувентус постигна договор со Рамсе

Екипата од Торино на 28 годишниот центархалф Арон Рамсе ќе му плаќа 400 илјади фунти за една недела

1143185
Јувентус постигна договор со Рамсе

Италијанската А фудбалска екипа на Јувентус соопшти дека постигна договор со Арон Рамсе, фудбалерот на Арсенал чиј договор завршува на крајот на сезоната.

Екипата од Торино на 28 годишниот центархалф Арон Рамсе ќе му плаќа 400 илјади фунти за една недела.

Јувентус во последните години без да плати трансфер, покрај приклучи ѕвездите како што се Кингсли Коман, Сами Кедира, Дани Алвеш и Емре Џан приклучи уште една ѕвезда.

Фудбалерот Рамсе кој во последните 11 години со дресот на Арсенал излезе на 259  натпревари и постигна 61 гол, од јули 2019 ќе игра за Јувентус.Слични вести