Фенербахче вечерва во Истанбул ќе го пречека Жалгирис Каунас

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Улкер во Истанбул и ќе започне во 20:45 часот според турско време

1122376
Фенербахче вечерва во Истанбул ќе го пречека Жалгирис Каунас

Фенербахче Беко кој води на табелата на Евролигата Туркиш Ерлајнс во рамките на 18'тото коло од натпреварите вечерва ќе го пречека литвански Жалгирис Каунас.

Жолто-лилјаковите кошаркари кои по 12'те по ред извојувани победи синоќа изгубија од руски Кимки во гости, од досега одиграните 17 натпревари имаат извојувано 15 победи и два пати беа поразени.

Литвански Жалгирис Каунас пак досега има 7 победи и 10 порази.

Првиот натпревар во првото полувреме од лигата Фенербахче Беко извојува победа над Жалгирис Каунас во гости со резултат од 75:82.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Улкер во Истанбул и ќе започне во 20:45 часот според турско време.Слични вести