Бешикташ и Трабзонспор играа нерешено 2-2

Минатата недела Бешикташ играше нерешено со Ајтемиз Аланја 0-0

1108250
Бешикташ и Трабзонспор играа нерешено 2-2

Бешикташ на натпреварот во 16-то коло на Спор Тото Супер лигата, покрај тоа што губеше со резултат од 2-0, со головите што ги постигна во продолженијата на натпреварот со Трабзонспор успеа да го изедначи резултатот и да извлече еден поен.

Во 47-та минута на натпреварот, Бешикташ кој на претходниот натпревар на домашен терен во рамките на квалификациите на Европската лига на УЕФА од екипата на Малме, излезе со цел да ја продолжи надежта но губеше со резултат од 2-0.

По примените голови, Бешикташ изврши голем прес и притисок врз противничката екипа и се стекна со низа позиции.

Фудбалерите на Бешикташ кои се соочуваа со големи тешкотии при преминот на голманот Угурџан Чакир, од топката што удри во стативата во 57 минута и автоголот на Онази се стекна со нова надеж.

Бешикташ до крајот на натпреварот играше доста интензивно и во 90+6 минута, со голот што го постигна Мустафа Пектемек успеа да го изедначи резултатот на 2-2 и на тој начин 16-то коло го заврши со еден освен поен.

Минатата недела Бешикташ играше нерешено со Ајтемиз Аланја 0-0 и ова е вториот натпревар по ред на кој изгуби поени.

Вкупниот број на поени на Бешикташ изнесува 26 и со три гола предност се наоѓа на 3 место на табелата.Слични вести