Турските кошаркарски екипи синоќа играа во европските купови

Турските кошаркарски претставници синоќа ги одиграа своите натпревари во европските купови

1083996
Турските кошаркарски екипи синоќа играа во европските купови

Нашите кошаркарски претставници синоќа ги одиграа своите натпревари во европските купови.

На одиграните натпревари турските екипи ги попстигнаа следните резултати:

 

Европски куп мажи

БК Андорра-Галатасарај 95:87 

Тофаш-Алба Берлин 101:106

 

ФИБА Лига на шампиони

Сидигас Авеллино-Банвит 99:95

Бешикташ Сомпо Јапан-Виртус Болоња 90:94

 

ФИБА Европски куп

Леиден Баскетбол-Адатип Сакарја Бшб Баскетбол 99:97

Истамнбул Бујукшехир Беледије-Донар Гронинген 47:85

Пинар Каршијака-Спироу Шарлеруа 90:72

 

Евролига жени

Фенербахче-Сопрон Баскет 69:67

Кароло Баскет-Хатај Бујукшехир Беледије 90:79

 

Европски куп жени

ОГМ Орманспор-АЦС Сепси-Сиц 76:68

А3 Баскет-Чукурова Баскет 54:91 

 Слични вести