Утрешниот натпревар помеѓу Галатасарај и Шалке 04 ќе го води шкотскиот судија Колум

Во објавеното соопштение од УЕФА се истакнува дека натпреварот што ќе се одигра утре (5 ноември во вторник) вечер на стадионот Велтинс Арена во 23:00 часот според турско време ќе го води Вилијам Колум од Фудбалската федерација на Шкотска

1081615
Утрешниот натпревар помеѓу Галатасарај и Шалке 04 ќе го води шкотскиот судија Колум

Натпреварот помеѓу нашиот претставник во групата „Д“ во Лигата на шампионите на УЕФА и германски Шалке 04 ќе го води судијата Вилијам Колум од Фудбалската федерација на Шкотска.

Во објавеното соопштение од УЕФА се истакнува дека натпреварот што ќе се одигра утре (5 ноември во вторник) вечер на стадионот Велтинс Арена во 23:00 часот според турско време ќе го води Вилијам Колум од Фудбалската федерација на Шкотска.

Помошници на Колум ќе бидат Дејвид МекГеачи и Граем Стјуарт исто така од Шкотска.

Четврти судија на натпреварот пак ќе биде Францис Конор, додека дополнителни помошници судии ќе бидат Ендрју Далас и Николас Валш.Слични вести