Акхисарспор изгуби дома од руски Краснодар со 0:1

Акхисарспор на синоќешниот одигран натпревар на свој терен во групата „Ј“ од Лига Европа на УЕФА изгуби од руската екипа Краснодар со резултат од 1:0

1053944
Акхисарспор изгуби дома од руски Краснодар со 0:1

Турскиот фудбалски претставник Акхисарспор кој ја прв пат во својата историја игра во европските купови на синоќешниот прв натпревар што го одигра дома на свој терен во својата квалификациона група „Ј“ од Лига Европа на УЕФА изгуби од руската екипа Краснодар со резултат од 1:0.

Натпреварот се одигра на стадионот Спор Тото Акхисар.

Единствениот гол на натпреварот за гостинската екипа руски Краснодар го постигна Клаесон во 26-тата минута од натпреварот.

Во вториот натпревар во истата група  шпански Севилја го победи белгиски Стандард Лиеж со убедлив резултат од 5:1.Слични вести