Галатасарај во групата „Д“ од Лигата на шампионите утре ќе игра против Локомотив Москва

Галатасарај на првиот натпревар во групата „Д“ од Лигата на шампионите на УЕФА утре ќе игра дома против руски Локомотив Москва

1051046
Галатасарај во групата „Д“ од Лигата на шампионите утре ќе игра против Локомотив Москва

Турскиот прволигаш Галатасарај утре на првиот натпревар во групата „Д“ од Лигата на шампионите на УЕФА ќе игра против руски Локомотив Москва.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот Турк Телеком во Истанбул, ќе го води италијанскиот судија Џанлука Рочи и ќе започне во 22:00 часот според турско време.

Жолто-црвената екипа која минатата сезона стана шампион во Спор Тото Супер Лигата на Турција и се стекна со право на директно учество во групните натпревари на Лигата на шампионите, во својата квалификациона група „Д“ освен со Локомотив Москва ќе игра и против португалски Порто и германски Шалке 04.

Состојбата на фудбалерот на Галатасарај Емре Акбаба кај кого е утврден проблем во препоните ќе биде разјаснета по денешниот тренинг.Слични вести