Честитка од Ердоган до женската репрезентација во стрелаштво која освои злато на ЕП

Претседателот Ердоган испрати телеграма со честитка до претседателот на Стрелачката федерација на Турција Абдуллах Топалоглу на кого му честита за освоениот златен медал на турската женска репрезентација во класична стрела на ЕП во стрелаштво

1042083
Честитка од Ердоган до женската репрезентација во стрелаштво која освои злато на ЕП

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и честита на турската женска репрезентација во класична стрела која на Европското првенство во стрелаштво го освои првото место и се закити со златен медал.

Според објавеното соопштение од прес-канцеларијата на претседателот, претседателот Ердоган испрати телеграма со честитка до претседателот на Стрелачката федерација на Турција Абдуллах Топалоглу на кого му честита за освоениот златен медал на турската женска репрезентација во класична стрела на Европското првенство во стрелаштво.Слични вести