Бешикташ го победи Партизан со 3-0

Бешикташ на втората најголема спортска манифестација на европскиот фудбал се пласира во 8-та група

1040497
Бешикташ го победи Партизан со 3-0

Пепе пукна, Бешикташ се пласираше во натамошните елиминациони натпревари на групите на Европска лига на УЕФА.

Турскиот ФК Бешикташ на реванш плеј-оф натпреварот со Партизан во Европска лига на УЕФА извојува победа од 3-0 и се пласираше во групите. Првиот натпревар во гости заврши нерешено 1-1.

На натпреварот на домашен терен на стадионот Водафон парк, Бешикташ со двата голови на Пепе и едниот гол на Огузхан Озјакуп извојува победа и поминувајќи ги трите елиминациони натпревари во сезонава се пласираше во групите.

Бешикташ на втората најголема спортска манифестација на европскиот фудбал се пласира во 8-та група.

Црно-белите претходно пет пати ги помина елиминационите натпревари на овој куп, а двапати директно се пласираше.

Извлекувањето на ждрепката на останатите екипи со кои Бешикташ ќе игра во групата ќе се одржи денес во Монако.Слични вести