Елиф Елмас доби покана за настап во македонската фудбалска репрезентација

Меѓу фудбалерите на списокот на поканети фудбалери за македонската фудбалска репрезентација се наоѓа и фудбалерот на Фенербахче од средниот ред Елиф Елмас

1039903
Елиф Елмас доби покана за настап во македонската фудбалска репрезентација

Македонскиот фудбалер на Фенербахче од средниот ред Елиф Елмас доби покана за настап во македонската фудбалска репрезентација.

Соопштен списокот на фудбалерите кандидати за натпреварите кои што ќе одигра Македонија против Гибралтар и Ерменија во Лигата на нациите на УЕФА.

Меѓу поканетите фудбалери се наоѓа и фудбалерот на Фенербахче Елиф Елмас.

Според објавеното соопштение на интернет страницата на македонската фудбалска федерација, на списокот на поканети фудбалери на техничкиот директор Игор Ангеловски се наоѓаат 18 фудбалери.

Македонија во групата „Д“ од Лигата на нациите на УЕФА на 6 септември најпрвин ќе игра во гости против Гибралтар, а потоа на 9 септември ќе ја пречека на свој терен Ерменија. 

 Слични вести