Бешикташ поразен во Анталија со резултат од 3-2

Шенол Ѓунеш рече дека имале голем број позиции наспроти противникот, потенцирајќи дека истите не можеле да ги претворат во голови

1038041
Бешикташ поразен во Анталија со резултат од 3-2

Селекторот на Бешикташ Шенол Ѓунеш рече дека на натпреварот со Анталија во рамките на Супер лигата Спор Тото на кој беа поразени со резултат од 3-2, од теренот се одвоија со резултат кој не го заслужуваат.

Ѓунеш рече дека имале голем број позиции наспроти противникот, потенцирајќи дека истите не можеле да ги претворат во голови. Противникот уште во првата позиција постигна гол. Во секоја позиција на противникот примивме гол. Мечот заврши со ненадеен резултат. Не ги добивме очекувањата од играта што ја игравме. Во првата полувреме на натпреварот дадовме позиции, во второто имавме напади. Најдовме позиции, можевме да постигнеме гол, ама не постигнавме.

Селекторот на Анталјаспор Булент Коркмаз рече дека покрај сите тешкотии и неповолности со кои се соочивме, извојувавме значајна победа над ФК Бешикташ во Супер лигата Спор Тото.Слични вести