Бешикташ синоќа играше нерешено против Партизан 1-1

Домаќинот Партизан во 14-та минута со голот на Рикардо премина во водство од 1-0.

1036984
Бешикташ синоќа играше нерешено против Партизан 1-1

Турскиот фудбалски клуб Бешикташ на првиот квалификационен натпревар во Европската лига на УЕФА во гости играше нерешено против српски Партизан во Белград. Натпреварот заврши со резултат од 1-1.

Домаќинот Партизан во 14-та минута со голот на Рикардо премина во водство од 1-0.

Во 15-та минута со пасот до десната страна на Карезма Толгај Арсла со глава го постигна изедначувачкиот гол.

Натпреварот кој помина доста напорно заврши со резултат од 1-1.

Реваншот ќе се одигра на 30 август во Истанбул.Слични вести