Вечерва Бешикташ ќе игра против Партизан

Натпреварот Партизан – Бешикташ ќе започне во 21.30 часот според турско време

1036498
Вечерва Бешикташ ќе игра против Партизан

Турскиот фудбалски клуб Бешикташ во рамките на елиминационите плеј-оф натпревари на Европската лига на УЕФА вечерва првиот натпревар ќе го игра во гости против српски Партизан.

Натпреварот Партизан – Бешикташ ќе започне во 21.30 часот според турско време.

Главен судија на натпреварот на кој нема да бидат примени навивачите на Бешикташ ќе биде словачкиот судија Иван КрузлиакСлични вести