Башакшехир не можеше да се избори за учество во УЕФА Европа Лигата

Медипол Башакшехир на реванш натпреварот од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата беше елиминиран од англиски Бернли

1034183
Башакшехир не можеше да се избори за учество во УЕФА Европа Лигата

Турскиот фудбалски претставник Медипол Башакшехир на реванш натпреварот од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата синоќа му гостуваше на англиски Бернли.

Првиот натпревар заврши со нерешен резултат од 0:0, додека на синоќешниот натпревар во продолжетоците со голот на Џек Корк во 97-мата минута Бернли се пласира во плеј-оф натпреварите, а Башакшехир беше елиминиран.

 Слични вести