Башакшехир вечерва ќе го пречека на свој терен англиски Бернли

во првиот натпревар од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата вечерва на свој терен ќе го пречека англиски Бернли

1029281
Башакшехир вечерва ќе го пречека на свој терен англиски Бернли

Турскиот претставник Медипол Башакшехир во првиот натпревар од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата вечерва на свој терен ќе ја пречека англиската екипа Бернли.

Натпреварот кој што ќе се емитува во живо на екраните на ТРТ 1, ќе се одигра на Стадионот Башакшехир Фатих Терим Истанбул и ќе започне во 21:00 часот спроед турско време.

Судија ќе биде Срџан Јовановиќ од Фудбалската федерација на Србија.

Портокалово-лилјаковите ги прават пресметките да го добијат овој меч што ќе го одиграат на домашен терен и да заминат за реваншот во Англија со предност.

Реваншот на натпреварот ќе се одигра по една недела на 16 август во четврток на стадионот Турф Мур во Бернли.

 Слични вести