Вечерва ќе биде познат вториот полуфиналист на СП во Русија

Натпреварот на кој селекциите на Хрватска и на Британија ќе се борат за финалниот натпревар со Франција ќе се одржи на стадионот Лужинки во Москва и ќе започне во 20.00 часот.

1010210
Вечерва ќе биде познат вториот полуфиналист на СП во Русија
2018-07-07T210527Z_140466657_RC1F0DE14C50_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-RUS-CRO.JPG

Вечерва ќе се одржи вториот полуфинален натпревар на Светското првенство во Русија 2018.

Вечерва ќе биде познат противникот на репрезентацијата на Франција која ја совлада репрезентацијата на Белгија со голот на Самуел Умтити.

Натпреварот на кој селекциите на Хрватска и на Британија ќе се борат за финалниот натпревар со Франција ќе се одржи на стадионот Лужинки во Москва и ќе започне во 20.00 часот.

Судија на натпреварот ќе биде Џунејт Чакир од Турција.

Натпревато Хрватска- Британија во живо ќе се емитува на каналите ТРТ1, ТРТ4К и преку fifa2018.trtspor.com.tr.

 

 Слични вести