СП Русија 2018: Вечерва ќе биде познат првиот финалист

Денес на Светското фудбалско првенство Русија 2018 ќе се игра првиот полуфинален натпревар меѓу селекциите на Франција и Белгија.

1009292
СП Русија 2018: Вечерва ќе биде познат првиот финалист
2018-07-09T122919Z_1897952027_RC1DA4E00000_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-FRA-BEL-PREVIEW.JPG

Денес на Светското фудбалско првенство Русија 2018 ќе се игра првиот полуфинален натпревар меѓу селекциите на Франција и Белгија.

Натпреварот меѓу Франција и Белгија ќе се игра на стадионот „Санкт Петербург“ во 20.00.

Правдата на овој натпревар ќе ја дели уругвајскиот судија Андрес Куња.

Овој натпревар меѓу Франција и Белгија ќе бидед 74. досега.

Полуфиналниот натпревар во живо ќе го пренесуваат каналите ТРТ1, ТРТ4К и преку .trtspor.com.tr.Слични вести