Светското првенство во Русија : Денес ќе се одиграат два натпревари од осминафиналето.

Бразил ќе игра против Мексико од 16:00 часот, додека од 20:00 часот силите ќе ги одмерат Белгија и Јапонија.

1004181
Светското првенство во Русија : Денес ќе се одиграат два натпревари од осминафиналето.
2018-06-23T125425Z_92079426_RC1806C9E2F0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BEL-TUN.JPG

На Светското првенство во Русија денес ќе се одиграат два натпревари од осминафиналето.

Бразил ќе игра против Мексико од 16:00 часот, додека од 20:00 часот силите ќе ги одмерат Белгија и Јапонија.

Последните два натпревари од осминафиналето се играат утре (вторник, 3 јули), кога ќе се сретнат Шведска и Швајцарија (16:00 часот) и Колумбија и Англија (20:00).

До денес се познати два пара од четвртфиналето.

Франција и Уругвај ќе имаат дуел во Нижни Новгород на 6 јули од 16:00 часот.

Русија и Хрватска играат во Сочи на 7 јули од 20:00 часот.Слични вести