Фенербахче Догуш на чекор до шампионската титула

Доколку на претстојниот натпревар дома Фенербахче извојува победа, тогаш ќе ја освои и шампионската титула

990855
Фенербахче Догуш на чекор до шампионската титула

Кошаркарите на Фенербахче Догуш на 4-от натпревар на серијата плеј-оф на кошаркарската Супер лига Тахинџиоглу во гости ја совлада екипата на ТОФАШ со резултат од 95-77 и во финалната серија водат со 3-1.

Доколку на претстојниот натпревар дома Фенербахче извојува победа, тогаш ќе ја освои и шампионската титула.Слични вести