Реал Мадрид се врати во Шпанија со пехарот

Реал Мадрид во финалето го победи Ливерпул со резултат од 3:1 со што ја освои 13-та шампионска титула во Лигата на шампионите и три пати едно по друго го освои пехарот

980575
Реал Мадрид се врати во Шпанија со пехарот
realş madrid 5.jpg
real madrid 6.jpg
real madrid 3.jpg
real madrid 2.jpg
real madrid 1.jpg

Реал Мадрид кој три пати едно по друго го освои пехарот на Лигата на шампионите заедно и со пехарот се врати во Шпанија.

Рамос и неговите другари во Реал Мадрид беа пречекани од страна на претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез.

Фудбалерите на Реал Мадрид ја посетија историската катедрала Алмудена и се состанаа со своите навивачи на плоштадот на градот.  

Последна станица на прославите пак беше Сантиаго Бернабеу...

Реал Мадрид го запиша своето име во историјата како спортски клуб кој во иста сезона ја освои шампионската титула број еден во Европа и во фудбал и во кошарка.

Фудбалерите на Реал Мадрид се сликаа со пехарот на Лигата на шампионите и уште еднаш ја соподелија својата радост со својот технички директор Зинедин Зидан.

Реал Мадрид извојуваната победа ја славеше со големи прослави и радост заедно со своите навивачи.Слични вести